Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 993 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

ANDRZEJ PIĄTEK PO RAZ KOLEJNY PROWADZI PO TYTUŁ MISTRZA POLSKI MTB W KOLARSTWIE GÓRSKIM

środa, 11 lipca 2012 15:30

W ostatnią niedzielę po złoty medal Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim sięgnęła znakomita Paula Gorycka, z prowadzonej przez legendy polskiego kolarstwa braci Andrzeja i Zbigniewa Piątków, kieleckiej grupy 4F E-Vive Racing Team.

Zawody, którymi miałam przyjemność się emocjonować, rozgrywane były na Stadionie Leśnym w Kielcach. Przykrym jedynie pozostaje fakt, że pomimo rewelacyjnej jazdy Pauli i zwycięstwa w wielkim stylu, zawodniczka 4F E-Vive Racing Team niestety nie pojedzie na Igrzyska do Londynu.

Podczas Mistrzostw Polski obecny był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki mieszkaniec Krasnej, Pan Minister Jacek Foks.

Zawody miały być okazją do rywalizacji o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie pomiędzy Paulą Gorycką, a Aleksandrą Dawidowicz z grupy CCC Polkowice. Niestety Dawidowicz nie pojawiła się na trasie mistrzostw i doszło do kuriozalnej sytuacji, gdzie najlepsza w Polsce Paula Gorycka nie pojedzie na Igrzyska. Przykrym pozostaje fakt, że przepustka na Igrzyska nie została wywalczona w sportowej rywalizacji. Jak podkreślił trener Pauli Goryckiej, Andrzej Piątek, przez ostatnie pół rok nie było dane sportowo skonfrontować się Pauli z Aleksandrą Dawidowicz.

 

Mój komentarz:

Tak na dobra sprawę wydawało mi się, do tego dnia, że najwięcej polityki jest w samej polityce. Jednak widzę, że czasem więcej polityki można odnaleźć w sporcie. Klasyczny tego przypadek miałam okazję zaobserwować w niedzielę, podczas rozgrywanych na stadionie leśnym Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

W polityce jest ten plus, że będąc najlepszym, czyli wygrywając wybory, czy to się komuś podoba czy nie, zyskuje się mandat. W tym przypadku Paula  wygrała, jest najlepsza w Polsce i nie jedzie na Igrzyska. Bo? Bo np. skład kadry dobiera trener kadry, a trener kadry skład kadry dobrał wcześniej, a Mistrzostwa Polski kolidowały trenerowi kadry w przygotowaniach olimpijskich. Ot taka oto sportowa rzeczywistość.

Lepiej jednak funkcjonować w polityce niż w sporcie. Tutaj, bowiem tej polityki sporo mniej. Kuriozalne, lecz prawdziwe.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SAMORZĄDOWCY Z KONECKIEGO NA SPOTKANIU Z PREZYDENTEM BRONISŁAWEM KOMOROWSKIM

piątek, 06 lipca 2012 11:30

30 czerwca br. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej odbyła się uroczystość 75-lecia powstania Centralnego Ośrodka Przemysłowego (COP) podczas, której samorządowcy z powiatu koneckiego spotkali się z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim.

Spotkanie zostało zorganizowane przez cztery powiaty: konecki, ostrowiecki, skarżyski i starachowicki.

 

Medalem okolicznościowym uhonorowano pięciu przedstawicieli powiatu koneckiego:

Waldemar Komorowski - założyciel i pierwszy Prezes Odlewniczej Izby Gospodarczej.

Firma "Fansuld" w imieniu której medal odebrał Rafał Postuła - Dyrektor Zarządzający - za jakość i nowoczesność.

Koneckie Zakłady Odlewnicze (KZO) reprezentował Maciej Szostak - członek Zarządu-Dyrektor Handlowy,

Mirosław Salata - wieloletni nauczyciel Technikum Mechaniczno-Odlewniczego.

Stanisław Orzechowski - właściciel "Odlewni Żeliwa Wincentów Orzechowscy".

 

Źródło:


http://tygodnik.net.pl/index.php/konskie-informacje/2668-konecczanie-na-spotkaniu-z-prezydentem-rp


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SOŁTYS KOMOROWA Z WYRÓŻNIENIEM W WĄCHOCKU

piątek, 06 lipca 2012 11:27

W dniach 30 czerwca i 01 lipca br. w Wąchocku odbył się XVIII Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego oraz 15 Krajowy Turniej Sołtysów "Sołtys - Wąchock 2012". 

Gminę Stąporków reprezentowała grupa sołtysów oraz Sekretarz Gminy Wojciech Ślefarski.

Najlepszym sołtysem w regionie świętokrzyskim został Marek Rzepka z Obręczna w gminie Sadowie.

Sekretarz Gminy w imieniu Burmistrz Stąporkowa podziękował wszystkim sołtysom z gminy Stąporków za współpracę, a Pani Anecie Gonciarz Sołtys Komorowa, która otrzymała wyróżnienie wręczył nagrodę rzeczową. 

Pani Sołtys serdecznie Gratuluję ! 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ RADNYM ZA UDZIELONE ZAUFANIE

piątek, 06 lipca 2012 11:23

Na ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Stąporkowie, która odbyła się 28 czerwca br. Radni udzielili mi absolutorium.


W obecności 12 radnych, przy 10 głosach za i 2 wstrzymujących Radni przyjęli absolutorium. Wynik głosowania za absolutorium stanowi wyraz pozytywnej oceny pracy Burmistrza za 2011 rok.

 

Serdecznie dziękuję za udzielenie absolutorium. Proszę pamiętać, że to absolutorium to ocena Radnych dla naszej wspólnej pracy. Pracy pracowników Urzędu i jednostek podległych, pracy sołtysów ale i zaangażowania i pracy tych samych Radnych, którzy zdecydowali o udzieleniu tego absolutorium.

Dziękuję za zaufanie i mam nadzieję, że wspólnie będziemy podejmować dalszy wysiłek nakierowany na dobro mieszkańców Gminy.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Seminarium z udziałem gwiazdy MMA w Stąporkowie

poniedziałek, 25 czerwca 2012 19:51

 

W hali w Stąporkowie odbyło się seminarium sportowe MMA z udziałem Jana Błachowicza, gwiazdy europejskiego formatu w mieszanych sztukach walki. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem wśród zawodników z województwa świętokrzyskiego.

Organizatorem imprezy był Marcin Kij - założyciel i trener Brawler Fight Club w Końskich oraz prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia MMA. Dodajmy, że MMA to mieszane sztuki walki. Jest to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz przy dużym zakresie dozwolonych technik.

ZAWODNICY Z WOJEWÓDZTWA

Jan Błachowicz to obecnie jeden z liderów europejskich rankingów MMA w kategorii półciężkiej, gwiazda polskiego MMA, mistrz świata i mistrz Europy w Muay Thai, czyli w boksie tajskim. Świetnie przeprowadzone seminarium zostało docenione przez wszystkich uczestników, którzy mieli zaszczyt trenować pod okiem wybitnie utalentowanego i doświadczonego zawodnika. W imprezie wzięło udział około 40 trenujących, głównie z koneckiego Brawler Fight Club, a także z innych kieleckich klubów, takich jak Sowilo Kielce, Świętokrzyski Klub Muay Thai oraz Copacabana Kielce.

TRENING TRWAŁ 2,5 GODZINY

Jak wyglądało seminarium? Po krótkiej rozgrzewce rozpoczęła się właściwa 2,5 godzinna sesja treningowa. Meritum MMA, to umiejętne połączenie walki w stójce, zapasów i walki w parterze. - Janek z absolutnym profesjonalizmem wyjaśniał, jak ważne jest szlifowanie do perfekcji tych wszystkich technik. Mówił, że tylko przez ciężką pracę nad wszystkimi aspektami walki można stać się wszechstronnym zawodnikiem, a co za tym idzie - profesjonalnie walczyć w MMA - mówił Marcin Kij, założyciel i trener Brawler Fight Club w Końskich.

DAŁ CENNE WSKAZÓWKI

Na "pierwszy ogień” poszły techniki wykorzystywane w stójce. Uczestnicy dopracowywali nie tylko same ciosy i kopnięcia, ale także uczyli się jak markować atak, by był jak najmniej widoczny dla rywala. Następnym etapem seminarium były zapasy i tak zwany ground and pound, to jest ogół uderzeń zadawanych przeciwnikowi po sprowadzeniu go na ziemię. Ostatnią częścią seminarium były techniki parterowe.

- Seminarium uważam za bardzo udane. Wszyscy byli w pełni usatysfakcjonowani możliwością treningu z samym Janem Błachowiczem. Byli też wdzięczni za cenne wskazówki, które teraz mogą wykorzystać w swoich treningach - dodał Marcin Kij. - Przy okazji chciałbym podziękować pani burmistrz Stąporkowa Dorocie Łukomskiej za objęcie patronatem imprezy oraz za udostępnienie sali, a także sponsorom, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie seminarium - powiedział Marcin Kij.

źródło: www.echodnia.eu


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 22 października 2017

Licznik odwiedzin:  55 035  

WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

KALENDARZ

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
http://www.wirtualnastrefa.pl/?mod=82&cPath=73_7389&t=iP

O MNIE

Najmłodszy burmistrz w Polsce.
Jestem mieszkanką Stąporkowa. Tutaj ukończyłam Szkołę Podstawową nr 1 i Liceum Zawodowe w ZSP im. Stanisława Staszica.
Obecnie jestem na ostatnim roku studiów doktoranckich na SGGW w Warszawie. Jestem autorką ponad 30 publikacji. W 2006r. ukończyłam kierunek: Ekonomia w zakresie kierowania procesami społecznymi na Politechnice Radomskiej. Dwa lata wcześniej obroniłam dyplom na Akademii Świętokrzyskiej na kierunku: Ekonomia - marketing, agrobiznes i zarządzanie w gospodarce żywnościowej. W 2000 roku uzyskałam dyplom pracownika administracyjno - biurowego.
W latach 2006 - 2009 pełniłam mandat radnej Rady Miejskiej w Stąporkowie. Dzięki Państwa zaufaniu i poparciu od 25 października 2009r. mam zaszczyt sprawować funkcję burmistrza Stąporkowa.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 55035
Wpisy
  • liczba: 99
  • komentarze: 1310
Galerie
  • liczba zdjęć: 58
Bloog istnieje od: 2625 dni

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to