Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 271 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

Finał Gminnej Ligi Piłki Nożnej.

poniedziałek, 30 sierpnia 2010 9:49

     Wczoraj uczestniczyłam w finałowych rozgrywkach w ramach Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Kilkudziesięciu chłopaków zmagało się w strugach deszczu o tytuł najlepszej drużyny.Nasi koledzy pokazali, że mają pasję. Że wystarczy im kawałek boiska, piłka i organizacja tego typu zawodów, a Oni udowodnią, że chcą i potrafią pożytecznie spędzać czas. Ich zaangażowanie w walce o każdy centymetr boiska był dla mnie niezwykle budującym widokiem.
     Zwyciężyła drużyna z Komorowa przed zespołem z Kamiennej Woli. Trzecie miejsce zajęła Skała Niekłań. Ale tak naprawdę wszyscy mogli czuć się wygrani. Turniej poza przeżyciami sportowymi dostarczył nam sporo radości i zabawy.
     Po uroczystej dekoracji zwycięzców i wręczeniu nagród mieliśmy okazję porozmawiać o problemach młodych ludzi mieszkających w naszej gminie.
     Słowa uznania i podziękowania należą się Kamilowi Zielińskiemu i Michałowi Kozakiewiczowi bez których zaangażowania turniej nie byłby możliwy do realizacji. Dziękuję.
     Jedynym przykrym akcentem kończącego się turnieju było powtarzające się pytanie, skierowane do mnie po rozdaniu pucharów: dlaczego po kilku tygodniach zmagań nie mogliśmy rozegrać finałów na głównej płycie boiska?

 

Komentarz:  
     I Wam i mi zależało na tym żeby finałowe rozgrywki mogły być rozegrane na głównej płycie boiska przy Piłsudskiego. Być może istnieją jakieś przepisy, o których nie wiem, a które zabraniają grać na tejże płycie innych meczów poza ligowymi. Ja swoje stanowisko wyraziłam Wam wczoraj i nadal je podtrzymuje.  
    
     Cieszę się z tego, że turniej miał tak liczną obsadę. Udowodniliście, że warto na Was stawiać. Mamy wspaniałą młodzież i mam nadzieję, że damy jej szansę na rozwój. Bo to my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za przyszłe pokolenia naszych mieszkańców.
    Mam nadzieję, że w przyszłym roku finały będą mogły być rozegrane przy Piłsudskiego. Tego przede wszystkim Wam, ale i sobie życzę.

Ze sportowym pozdrowieniem.

Dorota Łukomska


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

Aktywni seniorzy z naszej gminy dodają życia do lat.

niedziela, 29 sierpnia 2010 13:13
     Wczoraj miałam przyjemność spotkać się z seniorami z terenu naszej gminy. Okazją ku temu była integracja w ramach projektu "Aktywni seniorzy - dodaj życia do lat". Projekt realizuje Stowarzyszenie "Kuźnia". Grupę docelową projektu stanowili mieszkańcy Błotnicy, Czarnej, Czarnieckiej Góry, Janowa i Duraczowa. Na spotkaniu gościli również seniorzy ze Stąporkowa i okolicznych wiosek. W ramach projektu przeprowadzone będą warsztaty tematyczne, zorganizowane zostaną Andrzejki, Wigilia i dwa wyjazdy studyjne. Twardym celem projektu jest też remont  Wiejskiego Domu Kultury w Błotnicy.
    W ramach projektu już powstały piękne prace oraz wymienione zostały okna w świetlicy w Błotnicy. Wartoś
ć projektu to ponad 49 tys. złotych. Wkład z budżetu gminy w realizacje projektu jest zerowy.


Komentarz:
Aktywnych mieszkańców w naszej gminie nie brakuje. Okazuje się, że można pozyskiwać środki na swoją działalność nie tylko z budżetu gminy. Wystarczy tylko trochę wysiłku i chęci.
W miejscu tym ogromne słowa uznania należą się sołtys Błotnicy pani Danucie Jedynak i wszystkim przyjacielom projektu.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Nasz młody talent - Marcinek z Kamiennej Woli, odwiedził Warszawę.

piątek, 27 sierpnia 2010 11:20

     18 sierpnia br. Marcin Kasiński w nagrodę za wyniki w nauce a także piękny głos jakim został obdarzony pojechał na wycieczkę do Warszawy. Marcinek od września będzie uczniem klasy V Szkoły Podstawowej w Krasnej.
    Na zakończenie roku szkolnego Marcin oraz Wiktoria w nagrodę otrzymali podarunek w postaci książek oraz biletów na wycieczkę do Warszawy. Niestety Wiktoria nie mogła pojechać. Wiktoria tak samo jak Marcin pięknie śpiewa. 
     Cieszę się jak widzę i słyszę, jaki talent mają dzieci i młodzież. A takich talentów w naszej gminie jest mnóstwo. Dlatego też już wkrótce odbędzie się przegląd talentów. Marcinek to bardzo ambitny i grzeczny chłopiec.
     Marcin zwiedził TVP (widział jak odbywa się przygotowywanie sceny do programu Gilotyna a także jak nagrywany jest program pani Elżbiety Jaworowicz), zobaczył też Sejm i Senat oraz spacerowaliśmy wspólnie w Parku Ujazdowskim i Łazienkach Królewskich.
     
    


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Komentarz do wyroku grupy radnych.

środa, 25 sierpnia 2010 15:24
     W związku z częstymi pytaniami o kwestię związaną z uchwałą z dn. 30.04.2010r., w której grupa radnych zarzuciła mi, że nie przestrzegam prawa, łamiąc rotę ślubowania i dziłając na szkodę mieszkańców gminy, postanowiłam napisać kilka zdań komentarza do całej tej sytuacji.
     Obejmując mandat burmistrza liczyłam na dialog, wzajemne zrozumienie i na wspólną działalność dla dobra naszej gminy. Faktem nie bez znaczenia dla całej sytuacji było to, że owy mandat objęłam na rok przed wyborami. samorządowymi. Liczyłam jednak, że mimo tego gorącego okresu jakim jest rok przedwyborczy uda się dochodzić do wspólnych wniosków z osobami mającymi wpływ na decyzje w naszej gminie  Miałam nadzieję, że gorączka przedwyborcza przyjdzie później. Uważam bowiem, że bez współpracy i porozumienia osiąganie tych samych celów bywa dużo trudniejsze. Choć nie jest nierealne. Kosztuje jednak więcej wysiłku.
     Często pytacie mnie Państwo dlaczego odwołałam się od decyzji radnych. Zupełnie nie chodziło mi o pieniądze. Funkcji burmistrza nie pełnię dla pieniędzy. Dlatego też postanowiłam nie wnosić skargi do Sądu Administracyjnego. W moim odczuciu grupa radnych, na czele z przewodniczącym, nie będąc sędziami wydała na mnie wyrok, iz nie przestrzegam prawa, łamiąc rotę ślubowania i działając na szkodę mieszkańców gminy. Tak naprawdę kiedy głosowana była uchwała, a dokładniej odczytywane było jej uzasadnienie, poczułam się tak jakby został sporządzony akt oskarżenia w którym zostały podane zarzuty w stosunku do mnie, po to by tego samego dnia określić wymiar kary. A wszystko to działo sie w obecności mieszkańców naszej gminy. I to było najbardziej krzywdzące dla mnie.
     Przy tym wszystkim należy podnieść, że część z tych samych radnych, którzy dzisiaj zasiadają w radzie mając przed sobą prawocny wyrok niezawisłego sądu w sprawie poprzedniego burmistrza wstrzymała sie w głosowaniu nad jego odwołaniem. Mało tego. Przygotowany został prezent dla mojego poprzednika z okazji tegoż prawomocnego wyroku w postaci projektu uchwały o podwyżce pensji na około 11 tys. zł. 
     Z takim, dość mocno dwuznacznym tokiem rozumowania niektórych radnych trudno mi sie pogodzić.
     

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

GALERIA ZDJĘĆ

wtorek, 24 sierpnia 2010 17:31
     Trwają obecnie prace nad budową galerii mojego blooga. Sporo się wydarzyło w ciągu ostatniego roku. Chciałabym żeby poza wpisami na bloogu pojawiały się również zdjęcia. Dlatego od najbliższego poniedziałku będziecie mogli zerknąć na fotki i powspominać :)
     A myślę, że jest do czego wracać. Nasza gmina posiada wiele młodych talentów. Mieszkają z nami zdolne dzieciaki dla których pasją jest muzyka, taniec, sport czy chociażby nauka. Mam nadzieję, że festyny, koncerty, turnieje i wszelkiego rodzaju konkursy pozwolą na to, że kiedyś z dumą będziemy mówili o niejednym mieszkańcu naszej gminy, że to nasz wychowanek.
     Obiecuję, że od poniedziałku pojawią się pierwsze fotki:)

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 25 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  55 797  

WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

KALENDARZ

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
http://www.wirtualnastrefa.pl/?mod=82&cPath=73_7389&t=iP

O MNIE

Najmłodszy burmistrz w Polsce.
Jestem mieszkanką Stąporkowa. Tutaj ukończyłam Szkołę Podstawową nr 1 i Liceum Zawodowe w ZSP im. Stanisława Staszica.
Obecnie jestem na ostatnim roku studiów doktoranckich na SGGW w Warszawie. Jestem autorką ponad 30 publikacji. W 2006r. ukończyłam kierunek: Ekonomia w zakresie kierowania procesami społecznymi na Politechnice Radomskiej. Dwa lata wcześniej obroniłam dyplom na Akademii Świętokrzyskiej na kierunku: Ekonomia - marketing, agrobiznes i zarządzanie w gospodarce żywnościowej. W 2000 roku uzyskałam dyplom pracownika administracyjno - biurowego.
W latach 2006 - 2009 pełniłam mandat radnej Rady Miejskiej w Stąporkowie. Dzięki Państwa zaufaniu i poparciu od 25 października 2009r. mam zaszczyt sprawować funkcję burmistrza Stąporkowa.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 55797
Wpisy
  • liczba: 99
  • komentarze: 1310
Galerie
  • liczba zdjęć: 58
Bloog istnieje od: 2751 dni

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to