Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 270 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

ŚWIĘTO POLICJI

środa, 25 lipca 2012 9:22

 

Z okazji Święta Policji chciałabym złożyć serdeczne życzenia pomyślności wszystkim Jej funkcjonariuszom. Niech każdego dnia otacza Państwa spokój, który jest chyba najbardziej potrzebny w wykonywaniu trudnych obowiązków Policjanta.

Jako mieszkańcy zdajemy sobie sprawę, że nasze bezpieczeństwo jest w „Waszych rękach”. Wiemy, że to dzięki Waszej pracy, czasem przy narażaniu zdrowia i życia, możemy czuć się bezpieczni. Tego mamy pełną świadomość.

Głęboko wierzę, że w którymś momencie Wasza Formacja nie będzie musiała zastanawiać się nad przyszłymi emeryturami, niskimi poborami czy innymi problemami, które dotknęły Policje w ciągu ostatnich kilku lat. Boli mnie jako funkcjonariusza publicznego, ale i obywatela tego kraju gdy słyszę, że rządzący planują likwidację posterunków Policji. Moim prywatnym zdaniem moment, w którym zaczyna oszczędzać się na bezpieczeństwie Państwa może w którymś momencie źle skończyć się dla obywatela i kraju.

Ja mam w Gminie świetnego Komendanta. Wypada mi się jedynie cieszyć, że Pan Komendat Sławomir Majos sprawuje swoją służbę w Stąporkowie. Wiem, że jako mieszkańcy Gminy, w której sprawuje swój urząd mogę czuć się bezpieczna. Ale wiem też, z drugiej strony, ile trudu i wysiłku potrzeba, żeby tak wyglądała rzeczywistość z tym związana.

Wam Drodzy Policjanci życzę uśmiechu na każdy dzień i ciepła rodzinnego, tak bardzo ważnego dla Was, gdy po dniu ciężkiej służby wracacie do domu. Noście głowy wysoko podniesione do góry bo zasługujecie na dumę, szacunek i uznanie dla Waszej ciężkiej służby w niełatwej sytuacji w jakiej znaleźliście się przez ostatnie lata.

                                                                                      Wszystkiego dobrego !!!

 


Podziel się
oceń
22
45

komentarze (1) | dodaj komentarz

TOMASZ KURCBART RADNYM RADY MIEJSKIEJ W STĄPORKOWIE

poniedziałek, 23 lipca 2012 12:06

Serdecznie gratuluję Panu Tomaszowi Kurcbartowi wyboru na Radnego Rady Miejskiej w Stąporkowie.
To zaszczytne wyróżnienie jakim obdarzyli Pana mieszkańcy Gminy Stąporków na pewno napawa dumą i optymizmem. Ale to samo wyróżnienie jest również zobowiązaniem do pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności.
Jest mi niezmiernie miło, że już niebawem, jako burmistrz Stąporkowa, będę mogła uczestniczyć w Pana uroczystym zaprzysiężeniu na Radnego Rady Miejskiej.
Życzę Panu samych sukcesów podczas pełnienia mandatu oraz radości z realizowanych zamierzeń w Radzie i życiu osobistym.

                                                                                                  Gratuluję!

                                                                          Dorota Łukomska


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (1) | dodaj komentarz

II Stąporkowski Piknik Artystyczny "Rodzina Rodzinie"

piątek, 20 lipca 2012 13:42

W imieniu Komitetu Organizacyjnego przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Stąporkowie serdecznie zapraszam na II Stąporkowski Piknik Rodzinny „Rodzina Rodzinie”.
Patronat medialny nad imprezą objęły: Echo Dnia i Tygodnik Konecki.
W programie: występy artystyczne, park rozrywki dla dzieci, pokaz „Czarnej Floty”, i miła niespodzianka na zakończenie festynu.
Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na organizacje czasu wolnego dla dzieci z Gminy Stąporków.
Rozpoczęcie imprezy: najbliższa niedziela, gdz. 15:00, na Placu przy Kościele NMP w Stąporkowie.


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

CYFROWA SZKOŁA W STĄPORKOWIE

czwartek, 12 lipca 2012 11:08

Szanowni Mieszkańcy,

 

W dniu 10 lipca br. przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Pani Grażyny Niechciał podpisałam umowę z Wojewodą Świętokrzyskim Panią Bożentyną Pałką Korubą w ramach rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, tzw. „Cyfrowa szkoła”.

Całkowity koszt zakupu nowoczesnych  pomocy dydaktycznych wynosi 174 155 tys. brutto, a wkład własny Gminy 40 tys. zł. , co stanowi 22,97% kosztów kwalifikowanych zadania.


Podziel się
oceń
2
1

komentarze (0) | dodaj komentarz

ANDRZEJ PIĄTEK PO RAZ KOLEJNY PROWADZI PO TYTUŁ MISTRZA POLSKI MTB W KOLARSTWIE GÓRSKIM

środa, 11 lipca 2012 15:30

W ostatnią niedzielę po złoty medal Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim sięgnęła znakomita Paula Gorycka, z prowadzonej przez legendy polskiego kolarstwa braci Andrzeja i Zbigniewa Piątków, kieleckiej grupy 4F E-Vive Racing Team.

Zawody, którymi miałam przyjemność się emocjonować, rozgrywane były na Stadionie Leśnym w Kielcach. Przykrym jedynie pozostaje fakt, że pomimo rewelacyjnej jazdy Pauli i zwycięstwa w wielkim stylu, zawodniczka 4F E-Vive Racing Team niestety nie pojedzie na Igrzyska do Londynu.

Podczas Mistrzostw Polski obecny był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki mieszkaniec Krasnej, Pan Minister Jacek Foks.

Zawody miały być okazją do rywalizacji o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie pomiędzy Paulą Gorycką, a Aleksandrą Dawidowicz z grupy CCC Polkowice. Niestety Dawidowicz nie pojawiła się na trasie mistrzostw i doszło do kuriozalnej sytuacji, gdzie najlepsza w Polsce Paula Gorycka nie pojedzie na Igrzyska. Przykrym pozostaje fakt, że przepustka na Igrzyska nie została wywalczona w sportowej rywalizacji. Jak podkreślił trener Pauli Goryckiej, Andrzej Piątek, przez ostatnie pół rok nie było dane sportowo skonfrontować się Pauli z Aleksandrą Dawidowicz.

 

Mój komentarz:

Tak na dobra sprawę wydawało mi się, do tego dnia, że najwięcej polityki jest w samej polityce. Jednak widzę, że czasem więcej polityki można odnaleźć w sporcie. Klasyczny tego przypadek miałam okazję zaobserwować w niedzielę, podczas rozgrywanych na stadionie leśnym Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

W polityce jest ten plus, że będąc najlepszym, czyli wygrywając wybory, czy to się komuś podoba czy nie, zyskuje się mandat. W tym przypadku Paula  wygrała, jest najlepsza w Polsce i nie jedzie na Igrzyska. Bo? Bo np. skład kadry dobiera trener kadry, a trener kadry skład kadry dobrał wcześniej, a Mistrzostwa Polski kolidowały trenerowi kadry w przygotowaniach olimpijskich. Ot taka oto sportowa rzeczywistość.

Lepiej jednak funkcjonować w polityce niż w sporcie. Tutaj, bowiem tej polityki sporo mniej. Kuriozalne, lecz prawdziwe.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 25 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  55 787  

WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

KALENDARZ

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
http://www.wirtualnastrefa.pl/?mod=82&cPath=73_7389&t=iP

O MNIE

Najmłodszy burmistrz w Polsce.
Jestem mieszkanką Stąporkowa. Tutaj ukończyłam Szkołę Podstawową nr 1 i Liceum Zawodowe w ZSP im. Stanisława Staszica.
Obecnie jestem na ostatnim roku studiów doktoranckich na SGGW w Warszawie. Jestem autorką ponad 30 publikacji. W 2006r. ukończyłam kierunek: Ekonomia w zakresie kierowania procesami społecznymi na Politechnice Radomskiej. Dwa lata wcześniej obroniłam dyplom na Akademii Świętokrzyskiej na kierunku: Ekonomia - marketing, agrobiznes i zarządzanie w gospodarce żywnościowej. W 2000 roku uzyskałam dyplom pracownika administracyjno - biurowego.
W latach 2006 - 2009 pełniłam mandat radnej Rady Miejskiej w Stąporkowie. Dzięki Państwa zaufaniu i poparciu od 25 października 2009r. mam zaszczyt sprawować funkcję burmistrza Stąporkowa.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 55787
Wpisy
  • liczba: 99
  • komentarze: 1310
Galerie
  • liczba zdjęć: 58
Bloog istnieje od: 2751 dni

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to