Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 270 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

GMINA STĄPORKÓW WALCZY O PLACE ZABAW

środa, 20 lipca 2011 17:55

 

Konkurs Nivea

Dwa nowe place zabaw mogą powstać w naszej gminie. Jednak aby tak się stało mieszkańcy gminy muszą sami wziąć sprawę w swoje ręce, ponieważ o tym czy powstaną zdecyduje internetowe głosowanie.

Głosowanie odbywa się na stronie www.100latnivea.pl do 31 października.

Nasza gmina ma szansę na budowę placu zabaw przy ulicy Mickiewicza (stary ogródek Jordanowski) oraz w Komorowie.

Głosować można raz dziennie.

 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w głosowaniu. W konkursie liczy się bowiem uzyskanie jak największej liczby głosów.

Kochani głosujmy codziennie i wygrajmy razem Ogródek Jordanowski :)

 

Mam sentyment do tego miejsca, 25 lat temu bawiłam się  w nim a teraz może tam powstać dzięki Wam darmowy plac zabaw :)

Pomóżcie wygrać naszemu miastu i dajcie dzieciom trochę radości


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

ŚWIETLICE W MOKREJ I SMARKOWIE

środa, 20 lipca 2011 17:49

 

W Mokrej i Smarkowie w gminie Stąporków od początku lipca czynne są świetlice, w których organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży w okresie wakacji.

Umowa pomiędzy burmistrzem Stąporkowa, a osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie: wycieczek zajęć rekreacyjno-sportowych czy plastycznych z elementami profilaktyki zdorowotnej została podpisana na trzy miesiące. Zajęcia będą prowadzone do końca września. Dorota Łukomska niewyklucza, że jeżeli świetlice "się sprawdzą" będzie można podpisać kolejne umowy na ich prowadzenie.

- Jeżeli zainteresowanie organizacją czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w tych miejscowościach będzie duże, to świetlice będą czynne dłużej – zapowiada burmistrz. W Mokrej zajęcia organizowane są we wtorki, środy i czwartki w godz.11-16. - Chęć udziału zapowiedziało 25 osób w wieku 5-11 lat – mówi Kinga Bednarz, opiekun grupy w Mokrej. W Smarkowie świetlica czynna jest od wtorku do czwartku w godz. 12-17. - Organizujemy gry planszowe, zabawy czy zajęcia na świeżym powietrzu – nadmienia Joanna Pera. Na opiekuna czeka jeszcze placówka w Błaszkowie. Jeżeli znajdzie się osoba, która spełni wymagane kryteria takie zajęcia będą również odbywać się w Błaszkowie.

Również w Stąporkowie funkcjonuje świetlica przy Placu Wolności. Od maja działa już placówka w Czarnej, a od września ma zostać uruchomiona w Komorowie.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PIENIĄDZE DLA MKS-u NA SZKOLENIE NAJMŁODSZYCH

środa, 20 lipca 2011 17:28

W minionym tygodniu Dorota Łukomska, Burmistrz Stąporkowa oraz Zarząd MKS Stąporków podpisali umowę na dofinansowanie szkolenia grupy najmłodszych piłkarzy. W ramach umowy MKS Stąporków realizuje zadanie pod nazwą „Organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Stąporków”. Szkoleniem piłkarskim  zostanie objętych ok. 40 najmłodszych adeptów piłki nożnej z rocznika 1999 i młodszych.  Kwota 9.750 zł jaką otrzymał MKS Stąporków zostanie przeznaczona na pokrycie  następujących kosztów: wynagrodzenia trenerów, opiekę medyczną, zakup strojów sportowych oraz piłek, napojów a także wyjazdów na pływalnię. Zgodnie z umową zadanie jest realizowane od 4 lipca do 30 września br.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

WĘDKARSKA NIEDZIELA

środa, 20 lipca 2011 17:20

 

MoczykijePonad dwukilogramowy amur zapewnił Leszkowi Okle zwycięstwo w rozegranych w niedzielę zawodach wędkarskich o Puchar Burmistrza Stąporkowa.

Do zorganizowanych przez Polskie Koło Wędkarskie w Stąporkowie zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Stąporkowa przystąpiło 25 zawodników, w tym dwóch reprezentantów sąsiednich kół z Niekłania oraz Krasnej.  Zapisy rozpoczęły się o godz. 5.30, a punktualnie o godzinie 6 wędkarze „zarzucili wędki”.  W niedzielnych zmaganiach niewątpliwie sprzyjała pogoda; było ciepło a na niebie nie było żadnej chmurki. Po czterech godzinach walki, sędziowie zasygnalizowali zakończenie zawodów i przystąpiono do ważenia złowionych ryb.

Wśród ważonej zdobyczy dominowały sumy, leszcze oraz płocie. Ozdobą zawodów był niewątpliwie piękny, ponad dwukilogramowy amur, który zapewnił Leszkowi Okle zdobycie pierwszego miejsca w zawodach. Ceremonii wręczenia pucharu oraz nagród dokonała Dorota Łukomska, Burmistrz Stąporkowa. Do gratulacji przyłączył się również Grzegorz Banaś, senator ziemi kieleckiej. Zwieńczeniem zmagań była wspólna kiełbaska z grilla. Fundatorem nagród oraz poczęstunku była Dorota Łukomska, Burmistrz Stąporkowa.

 

Miejsca punktowane:

1. Leszek Okła – 3.400 g

2. Robert Mikołajczak (Koło Krasna) – 2.080 g

3. Piotr Pietras – 1.200 g

4. Marian Ziembla – 1.160 g

5. Sławomir Milner – 920 g

6. Kacper Dajczer – 810 g


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

ODDANO DROGĘ KRASNA - BIEŃ

środa, 20 lipca 2011 17:13
 
W czwartek symbolicznie otwarto ukończony niedawno odcinek trasy Krasna - Bień. Asfaltowa droga ma długość 3470 metrów. Jest jedyną drogą dojazdową do wsi od strony Krasnej.

Symboliczną wstęgę przecinali: mieszkańcy, sołtys wsi Bień, radny Krzysztof Chrzan, zastępca burmistrza Andrzej Głogowski oraz burmistrz Stąporkowa, Dorota Łukomska.
W niewielkiej miejscowości położonej na pograniczu gmin Stąporków i Mniów mieszka ponad 50 osób. Najstarszy z nich ma 85 lat, a najmłodszy 2 latka. We wsi jest zaledwie 14 zamieszkałych domów. Jednak spokój miejscowości oraz malownicze tereny przyciągają przyjezdnych. Od kilku lat pojawiają się nowi mieszkańcy. Jednym z nich jest Jarosław Hipsz. - Byłem zainteresowany działką w Pierzchnicy, ale kiedy ukazało się ogłoszenie o sprzedaży w Bieniu, wraz z żoną przyjechaliśmy i postanowiliśmy osiedlić się właśnie tutaj. Urzekła nas cisza i spokój, i to, że jest to kameralna, mała wieś, a mieszkańcy przyjaźni i uczciwi - mówi pan Jarosław. Syn państwa Hipszów - Jacek jest studentem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i ma plany artystyczne związane z miejscowością. Nowym mieszkańcem jest również Przemysław Bujnowski, który trzy lata temu postanowił się osiedlić właśnie w Bieniu.
Od 1987 roku sołtysem wsi Bień jest Zdzisław Chrzan. - Problemów jest dużo - tłumaczy włodarz sołectwa. - Chcielibyśmy odnowić koryto rzeki Krasna oraz wytyczyć następną drogę.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 25 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  0  

WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

KALENDARZ

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
http://www.wirtualnastrefa.pl/?mod=82&cPath=73_7389&t=iP

O MNIE

Najmłodszy burmistrz w Polsce.
Jestem mieszkanką Stąporkowa. Tutaj ukończyłam Szkołę Podstawową nr 1 i Liceum Zawodowe w ZSP im. Stanisława Staszica.
Obecnie jestem na ostatnim roku studiów doktoranckich na SGGW w Warszawie. Jestem autorką ponad 30 publikacji. W 2006r. ukończyłam kierunek: Ekonomia w zakresie kierowania procesami społecznymi na Politechnice Radomskiej. Dwa lata wcześniej obroniłam dyplom na Akademii Świętokrzyskiej na kierunku: Ekonomia - marketing, agrobiznes i zarządzanie w gospodarce żywnościowej. W 2000 roku uzyskałam dyplom pracownika administracyjno - biurowego.
W latach 2006 - 2009 pełniłam mandat radnej Rady Miejskiej w Stąporkowie. Dzięki Państwa zaufaniu i poparciu od 25 października 2009r. mam zaszczyt sprawować funkcję burmistrza Stąporkowa.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Wpisy
  • liczba: 99
  • komentarze: 1310
Galerie
  • liczba zdjęć: 58
Bloog istnieje od: 2751 dni

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to