Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 271 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

OTWARCIE KOMPLEKSU BOISK W NIEKŁANIU

czwartek, 30 czerwca 2011 22:19

Zapalono symboliczny znicz olimpijski.

Zapalono symboliczny znicz olimpijski. (fot. Katarzyna Sorn)

W sobotę oficjalnie otwarto kompleks boisk przy Zespole Szkół Publicznych w Niekłaniu Wielkim. W programie nie zabrakło rozgrywek piłki nożnej uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Atrakcją był mecz reprezentacji Ziemi Niekłańskiej z Mistrzami Polski Oldbojów.

Oddany do użytku kompleks boisk przy szkole został poświęcony przez księdza proboszcza niekłańskiej parafii Józefa Wodzinowskiego. - Św. Paweł apostoł często porównywał życie człowieka do zawodów sportowych. Pod koniec swojej ziemskiej drogi napisał: „W dobrych zawodach wystąpiłem. Jestem pewny, że otrzymam wieniec laurowy, który na mecie mego życia włoży mi Pan jako nagrodę”. Jan Paweł II również wyznawał, że lubił grać w piłkę i stał na bramce. Dlatego cieszę się, że jako proboszcz mogę symbolicznie poświęcić te boiska szkolne; niech one służą naszym dzieciom, młodzieży i dorosłym - mówił ks. Wodzinowski.

TURNIEJ O PUCHAR ZIEMI NIEKŁAŃSKIEJ

Następnie na murawie boiska rozpoczęto rozgrywki piłki nożnej. Jako pierwsze rywalizowały drużyny klas V i VI. Zagrali również gimnazjaliści. Następnie odbyły się mecze pomiędzy Kamienną Wolą i Skałą Niekłań, Komorowem i Ochotniczą Strażą Pożarną w Niekłaniu. Główną atrakcją zawodów był mecz Reprezentacja Ziemi Niekłańskiej kontra Mistrzowie Polski Oldbojów. Goście pokonali gospodarzy 10:1. Honor Ziemi Niekłańskiej uratował Zbigniew Wiśniewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

ATRAKCJE I GOŚCIE

W programie artystycznym na początku zaprezentował się działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury chór Echo Niekłańskie. Następnie - młodzież i dzieci ze szkoły w Niekłaniu. Ponadto rozegrano turniej szachowy oraz zorganizowano zabawy integracyjne dla rodzin. Z dużym zainteresowaniem spotkał się pokaz strażacki druhów w Ochotniczej Straży Pożarnej w Niekłaniu - gasili pożar samochodu oraz wydobywali kierowcę z płonącego pojazdu.

Na tak wyjątkowy piknik zaproszenie przyjęli: senator Grzegorz Banaś, poseł Marzena Okła-Drewnowicz, radni gminy Stąporków oraz burmistrz Końskich Michał Cichocki. Organizatorami i inicjatorami imprezy byli radni: Jacek Kołodziej, Sławomir Pietras, Marian Domagała, burmistrz Dorota Łukomska, dyrekcja oraz grono pedagogiczne szkoły, rada sołecka oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Stąporkowie. Zorganizowanie pikniku nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób, w tym sponsorów, którym należą się szczególne podziękowania.

źródło: echodnia.eu/konskie


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Sesja absolutoryjna. Serdecznie dziekuję Radnym Rady Miejskiej w Staporkowie.

czwartek, 30 czerwca 2011 11:09

Serdecznie dziękuję Radnym Rady Miejskiej w Stąporkowie za udzielone poparcie.

 

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie absolutorium dla burmistrza Stąporkowa

Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie absolutorium dla burmistrza Stąporkowa (fot. Malwina Zaborowska)

Radni jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi gminy Staporków. Podczas sesji miało miejsce także uroczyste pożegnanie skarbnika gminy Barbary Widulińskiej oraz powołanie następcy na to stanowisko.

Głównym punktem poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej było głosowanie nad uchwałą w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi gminy z wykonania budżetu za 2010 rok. Radni po odsłuchaniu wniosku komisji rewizyjnej, która nie stwierdziła rażących zaniedbań i nieprawidłowości w realizacji budżetu, jednomyślnie podjęli decyzję o udzieleniu absolutorium burmistrzowi Stąporkowa, Dorocie Łukomskiej. – Z mojej strony gwarantuję dalszą współpracę. Nadal zamierzam działać na rzecz dobra gminy i jej mieszkańców – mówiła Dorota Łukomska.

Radni przyjęli także m. in. uchwałę zatwierdzającą sprawozdanie finansowe Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Stąporkowie za 2010 rok oraz odwołującą dotychczasowego skarbnika gminy, Barbarę Widulińską. Po jej przejściu na emeryturę, na mocy decyzji radnych stanowisko to objęła Grażyna Niechciał, pełniąca m. in. funkcję zastępcy skarbnika w Urzędzie Gminy Stąporków w latach 2007 – 2010. Wczoraj po oficjalnym przejęciu funkcji mówiła – Jestem kielczanką, obecnie zaś mieszkam w Piekoszowie. Przez trzy lata pracy w Stąporkowie zdołałam jednak poznać problemy tej gminy. Mam nadzieję, że spawdzę się w nowej roli i godnie zastąpię na stanowisku skarbnika panią Barbarę Widulińską.


źródło: echodnia.eu/konskie


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

REZYGNACJA Z CZŁONKOSTWA W PIS

wtorek, 28 czerwca 2011 19:16

      W dniu dzisiejszym złożyłam rezygnację z przynależności do Prawa i Sprawiedliwości, której treść przedstawiam poniżej.

 Stąporków, dn. 28.06.2011r.

Szanowny Pan

            Jarosław Kaczyński

Prezes Prawa i Sprawiedliwości

 

 

 REZYGNACJA Z CZŁONKOSTWA W PARTII PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

 

            W związku z  polityką prowadzoną przez Pełnomocnika Świętokrzyskiej Organizacji Prawo i Sprawiedliwość składam rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość.

 

UZASADNIENIE

 

            Na skutek zdarzeń, które miały miejsce w ostatnich kilku miesiącach jestem zmuszona zrezygnować z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość.

          Robię to z ogromnym smutkiem, bo Prawo i Sprawiedliwość jest mi bliskie.  

          Nie mogę jednak dalej utożsamiać się ze środowiskiem, z którego padają określenia w kierunku mieszkańców, że są „debilami”, o politykach mówi się jako o frustratach, mnie nazywa się „panienką szukającą rozgłosu” czy „cyniczną koniunkturalistką”,  a  „wybranych” usuwa się za niepłacenie składek.

          Dziś zmuszona jestem powiedzieć dość polityce agresji, polityce nastawionej na obrażanie, polityce bez konkretnego programu dla województwa świętokrzyskiego, polityce krzyku i irracjonalnej krytyki, polityce „wpadania na chwilę do województwa świętokrzyskiego”.

          Dlatego proszę Pana Prezesa o przyjęcie mojej rezygnacji z listy członków Świętokrzyskiej Organizacji Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

Z poważaniem

Dorota Łukomska


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Druhna Dorota Łukomska

poniedziałek, 27 czerwca 2011 20:41

W dniu 19 czerwca 2011r. o godz. 1000 w Urzędzie Miejskim w Stąporkowie odbył się X statutowy Zjazd Miejsko-Gminny Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczpospolitej Polskiej.

 Podczas tego zjazdu:

 • dokonano wszechstronnej oceny pięcioletniej działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i społeczeństwa oraz oceny realizacji własnych uchwał
  i uchwał władz wyższych instancji naszego Związku,
 • wybrano nowy Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP
  w następującym składzie:
 1. Prezes                                      - Dorota Łukomska
 2. Wiceprezes                             - Leon Gula
 3. Wiceprezes                             - Andrzej Skowron
 4. Komendant gminny               - Dariusz Jabłoński
 5. Sekretarz                                  - Michał Solarz
 6. Skarbnik                                   - Zbigniew Dembiec
 7. Członek zarządu                      - Fabian Barański
 8. Członek zarządu                      - Andrzej Czmoch
 9.  Członek zarządu                     - Bogdan Jedynak
 10. Członek zarządu                     - Karol Jędrychowski
 11. Członek zarządu                     - Kamil Lisowski
 12. Członek zarządu                     - Bartosz Misiowiec
 13. Członek zarządu                     - Robert Stańczyk
 14.  Członek zarządu                     - Łukasz Stępień
 15.  Członek zarządu                     - Zbigniew Sykuła
 16. Członek zarządu                      - Paweł Warszawa

 

 • wybrano nową Komisję Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP
  w następującym składzie:
 1. Przewodniczący                         – Łukasz Migałka
 2. Wiceprzewodniczący                – Marcin Kulczykowski
 3. Sekretarz                                    – Kamil Kozłowski

 

 • wybrano do Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP następujących przedstawicieli:

1. Dorota Łukomska

2. Leon Gula

3. Dariusz Jabłoński

4. Andrzej Skowron

5. Kamil Lisowski

 • przyjęto też Uchwałę Programową X Zjazdu Oddziału M-G ZOSP w Stąporkowie na lata 2011-2016.

 

Drodzy Druhowie, Szanowni Państwo

Dla mnie OSP to I i najważniejsza liga w tej gminie. Dziękuję za zaufanie i wybór mnie na Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Partyjna lojalność - list otwarty do Poseł na Sejm RP Beaty Kempy

czwartek, 23 czerwca 2011 16:10

     W ostatnim czasie mogłam się dowiedzieć, że jestem nielojalnym członkiem partii „Prawo i Sprawiedliwość”. Dlaczego nielojalnym? Bo odważyłam się powiedzieć: dosyć! 

       Widocznie pani poseł Beata Kempa  uznaje jedynie definicję „nielojalności względem partii”. Tyle, że w moim odczuciu w polityce istnieje jeszcze coś takiego jak: lojalność partii względem osób do tej partii należących, lojalność partii wobec poglądów.  Ten termin, odnoszę wrażenie, jest troszkę obcy dla pani poseł.

       Przypomnę pani poseł, że nikt z władz partii nie kwapił się do tego żeby zaprosić mnie na jakiekolwiek posiedzenie zarządu okręgowego partii.  Mało tego. Pełnomocnik powiatowy i gminny również postanowili pomijać moja osobę przy organizowanych spotkaniach Prawa i Sprawiedliwości w gminie, w której zajmuję urząd burmistrza i innych zebraniach PiS-u na terenie powiatu koneckiego. Pani poseł, a może pani już zapomniała jak przyjechała pani na spotkanie do Stąporkowa na które również postanowiliście mnie nie zapraszać ? Nawet jeżeli nie chcieliście mnie zapraszać jako burmistrza, gospodarza gminy, to czysta przyzwoitość nakazywała nie pomijać mnie jak telefonowaliście z informacją o spotkaniu do członków PiS-u ze Stąporkowa. Ale zagryzłam zęby i postanowiłam znosić kolejne upokorzenia ze strony partii. Zdecydowałam się na rozmowę z Przewodniczącym KP PiS panem posłem Mariuszem Błaszczakiem widząc, że niestety nie do końca ma pani pełny obraz tego co się dzieje w świętokrzyskim PiS-ie.  Start w wyborach zaproponowały mi wszystkie partie polityczne. Poza jedną. Prawem i Sprawiedliwością. Oczy przecierałam ze zdumienia jak czytałam pani wypowiedź, w której miała pani odwagę powiedzieć „o luksusie lojalności” odnosząc się do mojej decyzji na temat ewentualnego kandydowania do Sejmu z list innych partii politycznych. Pani poseł to Wy mnie zdradziliście i to kilka razy. To Prawo i Sprawiedliwość okazało się nielojalne względem mojej osoby. Zbyt dużo się wydarzyło abym nadal milczała. Dziś wystawiacie na listę z powiatu koneckiego kandydata, który z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości, startując z pozycji starosty koneckiego nie zdobył mandatu radnego. Przyzna pani, że to zdarzenie jest swego rodzaju politycznym fenomen. To tak w kontekście tych „mocnych nazwisk” PiS-u do Sejmu. Należy postawić sobie pytanie czy świętokrzyski PiS ma jakieś aspiracje żeby wygrać te wybory czy raczej woli iść po pewną przegraną?

       Świętokrzyskie to wiele cennych nazwisk i jestem pewna, że nasi parlamentarzyści zadbają o nasz region.

       Sojusz Lewicy Demokratycznej to dla mnie głównie Robert Plech. Młody, dynamiczny, mocno zaangażowany w życie powiatu polityk. Na czele listy SLD mają stanąć panowie posłowie Sławomir Kopyciński, jako wyraźny lider ugrupowania, i  słynący z niesamowitej wręcz „kultury” i „klasy” pan poseł Henryk Milcarz.

       Polskie Stronnictwo Ludowe to „uwielbiany” przez mieszkańców świętokrzyskiego pan marszałek Adam Jarubas  i zawsze pomocny i zaangażowany w nawet najmniejsze inicjatywy pan poseł Mirosław Pawlak.

       Platforma Obywatelska to przede wszystkim pani poseł Marzena Okła – Drewnowicz, ale i młodzi, pracowici kandydaci jak pan poseł Artur Gierada.

       A Dorota Łukomska? Od początku wahałam się czy powinnam kandydować do Sejmu i rozważałam propozycje przedstawicieli świętokrzyskich partii. Tym bardziej, że zawsze głośno mówiłam, że w  samorządzie liczy się „człowiek” a nie „partia”. Społeczeństwo mojej Gminy zaufało mi w ostatnich wyborach, a mój start mógłby być oznaką nielojalności względem mieszkańców. Dla mnie nie liczą się partyjne szyldy. Przypomnę pani poseł, że funkcję burmistrza Stąporkowa zarówno w roku 2009 jak i roku 2010 objęłam startując w wyborach jako kandydat niezależny.

       W moim odczuciu ponoszę konsekwencję sporo toczonego pomiędzy panią poseł, a moim narzeczonym Mariuszem Goskiem, asystentem pana eurodeputowanego Jacka Włosowicza. Tylko proszę zauważyć jeden szczegół. Nie potrafiła pani uszanować nawet tego, że po wykluczeniu z PiS Mariusza Goska po raz kolejny udowodniłam moją lojalność względem partii nie komentując i nie odnosząc się w ogóle do tych zdarzeń. Cóż, może jest tak, że niektórzy nazywają „debilami” osoby przychodzące na dyżur do biura poselskiego, jak pani asystent, i jest wszystko ok, bo „są lojalni”, a ja ponoszę konsekwencję za to, że szanowałam partię pomimo tego, że ta partia mnie od kilku miesięcy „zwalczała”.

       Pani poseł raz jeszcze powtórzę: najpierw człowiek, później partia. To ludzie tworzą partię. I to przede wszystkim partia ma być lojalna wobec jej członków.  


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 25 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  0  

WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

KALENDARZ

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
http://www.wirtualnastrefa.pl/?mod=82&cPath=73_7389&t=iP

O MNIE

Najmłodszy burmistrz w Polsce.
Jestem mieszkanką Stąporkowa. Tutaj ukończyłam Szkołę Podstawową nr 1 i Liceum Zawodowe w ZSP im. Stanisława Staszica.
Obecnie jestem na ostatnim roku studiów doktoranckich na SGGW w Warszawie. Jestem autorką ponad 30 publikacji. W 2006r. ukończyłam kierunek: Ekonomia w zakresie kierowania procesami społecznymi na Politechnice Radomskiej. Dwa lata wcześniej obroniłam dyplom na Akademii Świętokrzyskiej na kierunku: Ekonomia - marketing, agrobiznes i zarządzanie w gospodarce żywnościowej. W 2000 roku uzyskałam dyplom pracownika administracyjno - biurowego.
W latach 2006 - 2009 pełniłam mandat radnej Rady Miejskiej w Stąporkowie. Dzięki Państwa zaufaniu i poparciu od 25 października 2009r. mam zaszczyt sprawować funkcję burmistrza Stąporkowa.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Wpisy
 • liczba: 99
 • komentarze: 1310
Galerie
 • liczba zdjęć: 58
Bloog istnieje od: 2751 dni

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to