Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 271 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

STĄPORKOWSKI TALENT.

środa, 20 października 2010 10:57
Aleksander Świercz został niekwestionowanym "stąporkowskim talentem" i chociaż konkurs, który odbywał się w niedzielę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Stąporkowie miał zasięg lokalny to zdobywcy najlepszych miejsc mogliby zadziwić nie tylko krajową publiczność.
Pomysłodawcą konkursu, który miała za zadanie promować talenty mieszkańców gminy Stąporków była burmistrz Dorota Łukomska. - Podczas wielu spotkań i uroczystości między innymi w szkołach miałam okazję podziwiać utalentowaną młodzież - mówi burmistrz. - To właśnie z myślą o niej, a także mieszkańcach naszej gminy został zorganizowany ten konkurs.


Zgłoszenia do konkursu przerosły oczekiwania organizatorów.

W niedzielę na scenie stąporkowskiego domu kultury wystąpiło 17 solistów, prezenterów i recytatorów oraz grupa taneczna. W odrębnej kategorii prezentowano również fotografie. Dopisali również mieszkańcy, którzy przybyli, aby dopingować wykonawców. Największe brawa uzyskał Aleksander Świercz, mistrz beatboxingu, który równocześnie jednogłośnie otrzymał największą ilość punktów od jurorów.

Nie mniejszy aplaus towarzyszył występowi Kacpra Ciasia z Błaszkowa, grającemu na trzyrzędowej harmonii pedałowej. Kacper zdobył drugie miejsce. Jury w składzie: Jan Szczyrba (nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Końskich), Jerzy Gumuła (instruktor WDK w Kielcach), Wojciech Purtak (redaktor Tygodnika Koneckiego), Maria Wiśniewska (instruktor tańca) oraz Katarzyna Sorn (dyrektor MGOK w Staporkowie) przyznało dwie równorzędne trzecie nagrody dla Aleksandry Stradomskiej za oryginalne wykonanie autorskich tekstów oraz Karoliny Dąbrowskiej za brawurowe wykonanie znanych przebojów. Ponadto przyznano cztery wyróżnienia dla Kamili Książek, Heleny Ścibisz, Dominiki Góral i Kariny Ostrowskiej.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury ufundował nagrody; m.in.: Zestaw kina domowego, urządzenia wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kserokopiarka), zestawy słuchawkowe czy materace.

źródło:
ECHO DNIA
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101019/KULTURA07/741477290


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

WOKÓŁ FINANSOWANIA SPORTU W GMINIE.

wtorek, 19 października 2010 12:42

Szanowni Mieszkańcy.

Rok temu szłam do wyborów z hasłem „STOP UKŁADOM". Głośno mówiłam o tym, że jeśli zostanę burmistrzem będę reprezentować interesy całej Gminy a nie wybranych grup. Tego się trzymałam i to było i jest dla mnie sztandarem sprawowanego mandatu burmistrza. Obiecywałam Wam niezłomność i nie uleganie naciskom.

W przeciągu roku udowodniłam, że można pisać projekty, pozyskiwać środki w ramach funduszy europejskich. Pokazałam, że można budować drogi, remontować istniejące ulice, prowadzić remonty szkół, przychodni czy innych gminnych budynków. Jestem przykładem tego, że można planować, przewidywać i zabezpieczać fundusze na poczet przyszłych inwestycji. I na to właśnie pozwalają środki unijne. Wiadomo, że po to żeby je zdobywać trzeba wydawać też pieniądze z budżetu gminy. Ale warto wydać na inwestycję 15% z gminnej kasy po to by pozyskać 85% środków zewnętrznych.  

Dziś zadawane mi jest pytanie o finansowanie MKS-u Stąporków. Mogłabym odpowiedzieć krótko. Tyle ile mogliśmy wydać z gminnego budżetu wydaliśmy. Trybuny, przyłącze energetyczne, studnia, remont budynku, dwa boksy. Łącznie dało to kwotę około 870 000 zł. Blisko milion złotych przy naszym niewielkim budżecie to ogromna kwota. Na więcej nas nie stać. Obejmując urząd wzięłam na siebie odpowiedzialność za gminne wydatki. Nie mogę postępować wbrew przepisom prawa i do tego nikt mnie nie przekona. Na działalność MKS-u można było pozyskać środki z budżetu zewnętrznego. Istnieją i istniały projekty, które pozwalały i pozwalają na pozyskiwanie funduszy na sport. Dlatego żeby to pokazać zaprosiłam wiceprezesa MKS-u na spotkanie z członkiem zarządu województwa świętokrzyskiego, odpowiedzialnym za świętokrzyski sport, i z dyrektorem Departamentu Promocji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim. Zorganizowałam to spotkanie żeby pokazać, że da się pozyskać pieniądze na MKS. Chciałam żeby fachowcy wytłumaczyli zainteresowanym na czym to wszystko polega. I tak jest ze Stowarzyszeniami czy klubami sportowymi funkcjonującymi na prawach stowarzyszeń. Żeby mogły się rozwijać muszą wiedzieć, że potrzebne im są do tego rozwoju środki. Żeby te środki pozyskać zarządzający Stowarzyszeniami muszą orientować się skąd czerpać i gdzie pisać. To bardzo prosty schemat działania. Nic nie przychodzi samo. Musimy być odpowiedzialni za to co robimy. Musimy przewidywać i planować. Jeżeli tego nie potrafimy to skutki mogą być fatalne. Dlaczego mamy wydawać nasze gminne pieniądze w sytuacji kiedy te pieniądze leżą na ulicy? Tylko dlatego, że ta ulica oddalona jest 40 km od naszej Gminy? Nie możemy być niegospodarni. Naszej gminy na to nie stać.

Chcę zaznaczyć jeszcze jedno. Jeżeli zarządzający nie potrafią to ja udowodnię, że ściągnę te środki. Napiszę projekt i pokażę, że da się. Możemy sprzedawać cegiełki, organizować zbiórki. Zamiast cegiełek możemy płacić symbolicznie podwójną cenę za bilet wstępu na mecz. Naprawdę różne rzeczy możemy wymyślać. Tylko po co? Chyba nie dlatego żeby dźwignąć nasz MKS problemów finansowych. Nie zachowujmy się jak dzieci. W tym klubie potrzebne są pieniądze, których nie ma. I to jest problem. Sponsorzy, dofinansowanie, pozyskanie środków  w ramach projektów unijnych skierowanych na sport. Tym musimy się zająć.

Sytuacja z MKS-em to dla mnie to kolejny przykład przeciwko stwierdzeniu: kto starszy ten bardziej doświadczony. Doświadczenia nie mierzy się ilością lat. Wskaźnikiem doświadczenia jest wykształcenie, znajomość języków obcych, orientacja co do sposobów pozyskiwania środków unijnych, umiejętność obsługi generatora wniosków. Czasy się zmieniły z czym niektórym trudno się pogodzić.

Jestem dumna, że nasz MKS gra w rozgrywkach III ligi. Wierzę, że w niedalekiej przyszłości będzie jeszcze lepiej. Zawsze będę broniła naszego klubu bo jest on tak samo ważny dla mnie jak i każdego kibica w tym mieście. Tylko proszę o jedno. Skoncentrujmy się na realnych możliwościach pomocy dla naszego klubu. Nie twórzmy fikcji.

Z wyrazami szacunku.
Dorota Łukomska


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (31) | dodaj komentarz

KWW DOROTY ŁUKOMSKIEJ ROZWÓJ GMINY JAKO PIERWSZY ROZPOCZYNA KAMPANIĘ.

piątek, 15 października 2010 23:03

14 października w Hotelu Henkel Bautechnik w Stąporkowie odbyła się pierwsza konferencja prasowa rozpoczynająca kampanię wyborczą KWW Doroty Łukomskiej - Rozwój Gminy. Po rozpoczęciu i przywitaniu zebranych prowadzący konferencję Dominik Tarczyński przekazał głos kandydującej na stanowisko burmistrza Dorocie Łukomskiej. Burmistrz Łukomska poinformowała o zarejestrowaniu Komitetu Wyborczego Wyborców Doroty Łukomskiej - Rozwój Gminy wraz z 15 radnymi wypełniającymi listy wyborcze wszystkich okręgów. Pani burmistrz poinformowała również, że zamierza ubiegać się ponownie o stanowisko włodarza gminy, rozpoczynając kampanię wyborczą dzisiejszą konferencją. Nawiązując w wypowiedzi do obecnej kadencji zaznaczyła, że większość postulatów z poprzedniej kampanii udało się zrealizować, kolejne zaś mimo nieprzychylności rady jest w trakcie realizacji. Obecna kampania również wolna będzie od pustych haseł, ale pełna konkretnych zamierzeń i rozwiązań przyspieszających rozwój Stąporkowa. W działaniu na rzecz Gminy mają obecnego burmistrza wspierać radni ubiegający się o tą funkcje z tego komitetu.
Podstawowe zagadnienia programowe na prezentacji multimedialnej przedstawił lider listy nr 1 z okręgu stąporkowskiego Wojciech Górecki. Pozostałą część konferencji wypełniła prezentacja kandydatów na radnych poszczególnych okręgów i pytania prasy. Na zakończenie p. Dorota Łukomska zapowiedziała kolejne podobne spotkania, stałą współpracę z mediami i startującą „pełną parą" rzetelną i merytoryczną kampanię wyborczą.

W skład Komitetu Wyborczego Wyborców Doroty Łukomskiej - Rozwój Gminy wchodzą kandydaci na radnych:
Stąporków - Górecki Wojciech; Kamil Młynarczyk; Karolina Pióro; Jarosław Makówka; Iwona Jakubowska
Niekłań Wielki - Stanisław Baran; Marian Domagała
Wielka Wieś - Sabina Bober
Kozia Wola  - Andrzej Słoka
Czarna - Paweł Szczepański
Adamek - Sławomir Dąbrowski
Krasna  - Marian Duda
Mokra  - Teresa Andrzejczak
Świerczów  - Izabela Woźniak
Odrowąż - Elżbieta Kołodziej

Aby obejrzeć wystąpienie pani Burmistrz Doroty Łukomskiej proszę kliknąć link:
http://www.youtube.com/watch?v=DzjmWD1P5BM

Aby obejrzeć prezentację kandydatów na radnych z KWW Doroty Łukomskiej Rozwój Gminy, proszę kliknąć link:
http://www.youtube.com/watch?v=oxIawzzpuzQ

Komentarz Burmistrz Doroty Łukomskiej.
Bardzo się cieszę, że jako pierwsi w Gminie zarejestrowaliśmy swój Komitet Wyborczy. Pokazujemy, że jesteśmy zorganizowani i profesjonalnie przygotowani do pracy na rzecz naszej Małej Ojczyzny. Mamy swój program. Mamy zespół 15 kandydatów na radnych. Głęboko wierzę, że będziemy w stanie udowodnić, że zasługujemy na Państwa zaufanie.

Z poważaniem
Burmistrz Staporkowa 
Dorota Łukomska 

 


Podziel się
oceń
0
3

komentarze (1) | dodaj komentarz

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.

czwartek, 14 października 2010 16:48

"W wychowaniu chodzi właśnie o  to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem - o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby więcej poprzez wszystko , co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej BYĆ nie tylko   z drugimi, ale i dla drugich"

                                                                                                                               Ojciec Święty Jan Paweł II 

Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy, Szanowni Państwo,

Dzień Edukacji Narodowej jest ważnym i wspaniałym świętem w polskim kalendarzu, gdyż w ponad dwustoletniej tradycji jest hołdem, co roku składanym pionierom edukacji Stanisławowi Staszicowi, Hugo Kołłątajowi oraz innym członkom Komisji Edukacji Narodowej, Ludziom również silnie związanym z Ziemią Świętokrzyską a także następnym pokoleniom nauczycieli i wychowawców, którzy z pełnym poświęceniem kształcili oraz wychowywali w duchu patriotycznym i narodowym pokolenia młodych Polaków.    Wyrażam głęboki szacunek i podziw dla pracy wszystkich nauczycieli, wychowawców   i  innych pracowników oświaty w gminie Stąporków, którzy codzienną pracą nieustannie zabiegają o wykształcenie, wychowanie oraz wpajanie młodzieży naszego regionu wartości narodowych i chrześcijańskich. Państwa praca, przez wszystkich postrzegana jest jako szlachetna misja, która otwiera przed młodym człowiekiem nowe horyzonty i sprzyja jego duchowemu rozwojowi. Jestem głęboko przekonana, że zawsze będziecie prezentować życzliwość i zaangażowanie  w wykonywaniu zawodu, niezależnie od zmian dziejowych i przeprowadzonych reform.        

Serdeczne życzenia kieruję również pod adresem emerytowanych nauczycieli. Oddaliście państwo zawodowej aktywności najlepsze lata swojego życia. Jesteście cząstką historii i tradycji naszego regionu. Dziś, w codziennej pracy, korzystamy z Waszych doświadczeń. Życzę Państwu dużo zdrowia, pogody ducha oraz nieustannego szacunku jakim darzą Was lokalne społeczności.          


Z wyrazami szacunku.

Burmistrz Stąporkowa
Dorota Łukomska


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

WYRÓŻNIENIE DLA GMINY

piątek, 08 października 2010 21:47
4 października br. Dorota Łukomska Burmistrz Stąporkowa otrzymała dla gminy wyróżnienie w konkursie na "Najlepszą wakacyjną akcję sportową dla dzieci i młodzieży 2010" Wyróżnienie oraz sprzęt sportowy wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba oraz Robert Korzeniowski, wielokrotny mistrz olimpijski i mistrz świata w chodzie.
Gala finałowa była uwieńczeniem dwumiesięcznego konkursu. W kategorii gmin od 10 do 20 tysięcy pierwsze miejsce zdobyły Chęciny, a wyróżnieniem uhonorowano Stąporków.
Patrycja i Bartek (gimnazjaliści ze Stąporkowa), którzy zostali wybrani przez burmistrz do reprezentowania gminy, dostali od wojewody piłki, na których swoje autografy składał gość specjalny finałowej gali - Robert Korzeniowski.
Celem konkursu były promocja aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym oraz stworzenie przez gminy jak najlepszych warunków spędzania przez miejscową młodzież i dzieci czasu wolnego od zajęć szkolnych. Do udziału w tym przedsięwzięciu zostały zaproszone wszystkie gminy z województwa świętokrzyskiego.
Dorota Łukomska - Ważne jest, aby każdy samorząd, w miarę możliwości, zapewnił mieszkańcom gminy bogatą paletę inicjatyw sportowych i kulturalnych. Sport kreuje osobowość dlatego warto inwestować w pasje dzieci i młodzieży bo to właśnie oni są przyszłością naszego kraju.

źródło: www.staporkow.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 25 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  0  

WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

KALENDARZ

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
http://www.wirtualnastrefa.pl/?mod=82&cPath=73_7389&t=iP

O MNIE

Najmłodszy burmistrz w Polsce.
Jestem mieszkanką Stąporkowa. Tutaj ukończyłam Szkołę Podstawową nr 1 i Liceum Zawodowe w ZSP im. Stanisława Staszica.
Obecnie jestem na ostatnim roku studiów doktoranckich na SGGW w Warszawie. Jestem autorką ponad 30 publikacji. W 2006r. ukończyłam kierunek: Ekonomia w zakresie kierowania procesami społecznymi na Politechnice Radomskiej. Dwa lata wcześniej obroniłam dyplom na Akademii Świętokrzyskiej na kierunku: Ekonomia - marketing, agrobiznes i zarządzanie w gospodarce żywnościowej. W 2000 roku uzyskałam dyplom pracownika administracyjno - biurowego.
W latach 2006 - 2009 pełniłam mandat radnej Rady Miejskiej w Stąporkowie. Dzięki Państwa zaufaniu i poparciu od 25 października 2009r. mam zaszczyt sprawować funkcję burmistrza Stąporkowa.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Wpisy
  • liczba: 99
  • komentarze: 1310
Galerie
  • liczba zdjęć: 58
Bloog istnieje od: 2751 dni

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to