Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 270 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

Specjalnie "za" - wyproszona

poniedziałek, 30 stycznia 2012 23:09

          I stało się. Często zastanawiałam się… do dziś, gdzie leżą granice, delikatnie rzecz ujmując, samorządowej małostkowości. Dziś jednoznacznej i zdecydowanej odpowiedzi udzielił mi pan radny Dziubiński, „dziękując za udział w posiedzeniu Komisji”, nim jej obrady zdążyły się jeszcze rozpocząć. Pytanie pana radnego skierowane do Przewodniczącego Rady Miejskiej o to: czy zapraszał kogoś na dzisiejsze posiedzenie?, było co najmniej zaskakujące. Od dwóch lat przychodziłam jako burmistrz na posiedzenia Komisji Rady Miejskiej bez specjalnych zaproszeń. Czułam, że to mój obowiązek, i zawiadomienia, które dostawałam, w związku z tym, traktowałam jako wystarczający dokument zezwalający na moje uczestnictwo w obradach Komisji Rady Miejskiej.

            Przyznam uczciwie, że jeśli celem pana radnego było wprowadzenie mnie w zakłopotanie to sukces został osiągnięty w 100 %. Prawdopodobnie Pan Radny uczynił mnie „bohaterką” zdarzenia bez precedensu polskiej polityki samorządowej. I choć pewna tego domysłu być nie mogę to przypuszczenie, że jestem pierwszym polskim włodarzem, którego radny „subtelnie wyprosił” z posiedzenia Komisji Rady Miejskiej, jest myślę jak najbardziej zasadne. W odpowiedzi na pytanie: czy mam żal do Pana Radnego za jego, no cóż… „szkolny wybryk”, odpowiadam: nie. Nie mam żalu.

            I być może nie powinnam opuszczać posiedzenia Komisji, bowiem miałam na uwadze, że kolega radny bezprawnie decyduje o wyproszeniu mnie. Ale przyznam uczciwie, że na ten „szkolny wybryk” nie potrafiłam zareagować inaczej. Również, naśladując zachowanie kolegi radnego, wróciłam na chwilę zachowaniem do lat szkolnych i związanej z dzieciństwem zasady: pomimo tego, że ktoś nie koniecznie musi mieć rację po prostu ustąp mu. Bowiem czy otwarty spór w takiej sytuacji mógł dać coś konstruktywnego?

            Na koniec pozostaje jedynie z nadzieją, że pan radny zastanowi się nad tym co dziś się wydarzyło, przemyśli swoje zachowanie, po to by na kolejnej Komisji Rady Miejskiej dotrzeć do ambitnego wniosku: w posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej ma prawo uczestniczyć również i burmistrz. Obojętnie czy burmistrz ten jest przez pana lubiany, jest pana zdaniem fajny, ma blond włosy czy w ogóle ich nie ma, czy też być może spełnia jeszcze jakieś inne kryteria jakimi pan panie radny kwalifikuje do udziału w posiedzeniach tejże Komisji.


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

SPORTOWA SOBOTA W STĄPORKOWIE

sobota, 28 stycznia 2012 21:24

          Dzisiejszy dzień w Stąporkowie upłynął w mocno sportowej atmosferze. Od 10tej emocjonowaliśmy się turniejem siatkówki, rozgrywanym w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego.

          W ośmiozespołowej obsadzie turnieju siatkarskiego, z cyklu Grand Prix powiatu koneckiego, aż cztery drużyny reprezentowały naszą Gminę. Finałowy mecz pomiędzy Deltą, a Końskimi okazał się zwycięski dla pierwszego z wymienionych zespołów. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Piotr Kołodziejczyk, który w nagrodę w dniach 3 marca – 6 marca b.r. odwiedzi stolicę Unii Europejskiej, Brukselę.

          Dzisiejsza sobota była także okazją do odwiedzin stąporkowskiego Domu Kultury, gdzie o godzinie 10tej rozpoczął się turniej szachowy o Puchar Burmistrza Stąporkowa. Ponad 40 zawodników z terenu Polski udowodniło zgromadzonej publiczności, że zawody szachowe, niczym walka bokserska, potrafią dostarczyć ogromnych emocji. A tych proszę mi wierzyć było naprawdę sporo.

         Z kolei o godzinie 17tej, dzięki inicjatywie Pana Radnego Alfreda Naoreckiego, dzieci z Mokrej zaprezentowały pokaz swoich artystycznych zdolności. Występom dzieciaków przyglądali się, ze łzami w oczach, babcie i dziadkowie, bowiem to Im poświęcony został dzisiejszy apel. Po części oficjalnej była chwila na poczęstunek, po to by po kilkunastu minutach babcie i dziadkowie „odwdzięczyli się” swoim wnuczkom „porywając” ich do wspólnego tańca.

          „Aktywna sobota” w Stąporkowie dobiega powoli późnego wieczoru. Cieszę się, że pomimo dużego mrozu „za oknem” znaleźliście Państwo troszkę chęci, i aktywnie wpisujecie się w sportowo – kulturalne „życie naszej Gminy”. A zerkając w tym momencie na termometr, i widząc jego wskazanie na poziomie - 10º C, pozostaje mi życzyć Państwu spokojnego, ale przede wszystkim ciepłego wieczoru.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

1 % DLA KUBUSIA

sobota, 28 stycznia 2012 21:13

SZANOWNI PAŃSTWO PONIŻEJ ZAMIESZCZAM APEL JEDNEGO Z NAS, MIESZKAŃCA NASZEJ GMINY.

 

Podaruj Kubusiowi 1% podatku:

Fundacja Dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” 
ul. Łomiańska 5,
01-685 Warszawa


Aby przekazać 1% podatku w formularzu PIT należy wpisać: w pozycji Numer KRS (poz. 124): 0000037904, w pozycji Cel szczegółowy 1% (poz. 126) : Jakub Śliwiński Łódź (13726), w pozycji Wyrażam zgodę (poz. 127) : zaznaczyć „x”  
  
Kubuś jest chory na nieuleczalną chorobę genetyczną – hiperglicynemię nieketotyczną i padaczkę lekooporną (http://www.dzieciom.pl/13726).  Mimo skończonego 1,5 roku nie trzyma główki, nie siedzi i nie mówi. Wymaga stałej opieki pielęgniarki i lekarzy, a przede wszystkim intensywnej rehabilitacji, która jest niestety bardzo kosztowna. Dlatego też, zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie Kubusiowi 1% podatku w 2012 r.


Rodzice:
Renata i Krzysztof                                                                                 

Kontakt:
renatasliwinska@poczta.fm

Tel. 603-065-388


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - ZAPRASZAM :)

poniedziałek, 23 stycznia 2012 18:34

Serdecznie zapraszam młodzież z terenu naszej Gminy do udziału w rozpoczynającym się turnieju piłki siatkowej. Turniej jest częścią Grand Prix powiatu koneckiego w siatkówce.

Zgłoszenia zespołów przyjmowane będą do dnia 26 stycznia 2012 roku w sekretariacie Urzędu Miejskiego. A już 28 stycznia (w sobotę) od godz. 10 będziemy mogli emocjonować się pierwszymi zmaganiami sportowców z naszej Gminy. Turniej rozgrywany będzie w Hali Sportowej w Stąporkowie. Organizator przewiduje możliwość uczestnictwa maksymalnie 10 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szczegółowe informacje i regulamin turnieju dostępne są pod linkiem:

http://www.staporkow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=615:turniej-siatkowki&catid=11:informacje-urz&Itemid=164


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

KONCERT NOWOROCZNY

poniedziałek, 23 stycznia 2012 15:23

          Ponad 150 wykonawców z naszej Gminy zaprezentowało swoje talenty podczas Koncertu  Noworocznego, który odbył się 21 stycznia 2012. Przyglądająca się występom publiczność nie mogła zmieścić się w wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury w Stąporkowie.

            Pokaz swoich wyjątkowych umiejętności dali soliści, oraz zespoły dziecięce, młodzieżowe i zespoły ludowe. Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać tancerzy Klubu Tańca Nowoczesnego i Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca. Show w wykonaniu działającego zaledwie od niespełna trzech miesięcy klubu tanecznego został nagrodzony gromkimi brawami.

            Kolędy i pastorałki w wykonaniu: chóru Echo Niekłańskie, zespołu Duraczów, Smarkowianek, Konterfektu, Ad Hoc, Sary Rzepeckiej, Aleksandry Stradomskiej oraz zespołu dziecięcego Ciepełko pokazały „moc” talentów jakimi „obdarzona jest” Gmina Stąporków.  


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 25 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  0  

WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

KALENDARZ

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
http://www.wirtualnastrefa.pl/?mod=82&cPath=73_7389&t=iP

O MNIE

Najmłodszy burmistrz w Polsce.
Jestem mieszkanką Stąporkowa. Tutaj ukończyłam Szkołę Podstawową nr 1 i Liceum Zawodowe w ZSP im. Stanisława Staszica.
Obecnie jestem na ostatnim roku studiów doktoranckich na SGGW w Warszawie. Jestem autorką ponad 30 publikacji. W 2006r. ukończyłam kierunek: Ekonomia w zakresie kierowania procesami społecznymi na Politechnice Radomskiej. Dwa lata wcześniej obroniłam dyplom na Akademii Świętokrzyskiej na kierunku: Ekonomia - marketing, agrobiznes i zarządzanie w gospodarce żywnościowej. W 2000 roku uzyskałam dyplom pracownika administracyjno - biurowego.
W latach 2006 - 2009 pełniłam mandat radnej Rady Miejskiej w Stąporkowie. Dzięki Państwa zaufaniu i poparciu od 25 października 2009r. mam zaszczyt sprawować funkcję burmistrza Stąporkowa.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Wpisy
  • liczba: 99
  • komentarze: 1310
Galerie
  • liczba zdjęć: 58
Bloog istnieje od: 2751 dni

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to