Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 270 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

Z PUSTEGO I MINISTER ROSTOWSKI NIE NALEJE. ZLIKWIDUJMY POWIATY.

środa, 19 września 2012 19:05
Skocz do komentarzy

Stąporków, 19.09.2012r.

 

Szanowny Pan

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

 

 

Szanowny Panie Premierze 

            Z dużym zdziwieniem wysłuchałam komentarza Pani rzecznik Ministra Finansów, która w wypowiedzi dla Telewizji Polskiej, odnosząc się do mojego listu skierowanego do Pana Premiera stwierdziła, że jeżeli Pan Premier zwróci się (do resortu) i poprosi o analizę (dotyczącą sytuacji, którą Panu przedstawiłam) to takie opracowanie zostanie dla Pana przygotowane.

Panie Premierze naprawdę do tej pory nie wiedział Pan, na co skazujecie swoimi ostatnimi pomysłami samorządy? Czy Pani rzecznik nie wiedziała, że Pan Premier jednak wie i analiz nie potrzebuje? Bo to, że ktoś o czymś nie wiedział to już teraz wiemy wszyscy. Przecież te analizy należało czynić zanim zaczęliście eksperymentować z samorządami. Gminy to nie króliki doświadczalne.

Blisko dwa tygodnie temu napisałam do Pana Premiera list, decydując się na jego otwartą formę, bowiem chciałam głośno zwrócić uwagę na błędną politykę Rządu dotyczącą samorządów w Polsce. W ostatnim czasie przesłałam Panu propozycje rozwiązań dotyczących problemu bezpańskich psów i kotów, na które gminy przeznaczają więcej środków jak na biedne dzieci. Wskazałam na inne zadania, którymi nagradzacie samorządy w ostatnim czasie. Wspomnę tutaj chociażby o gospodarce odpadami. I ten Wasz rewelacyjny spot - od 1 lipca to gmina zajmie się Twoimi śmieciami. Super Panie Premierze. A co Pan powie na takie kolejne 10 sekund do tego spotu - a Twoja Gmina Drogi Mieszkańcu będzie za to płaciła. To taki bonus od "przyjaznego Państwa". 

Panie Premierze, przecież pieniądze w samorządach są. Tyle, że odnoszę wrażenie, że dziś na siłę szuka się ich w Gminach. Niech Pan zerknie na powiaty i niech mi Pan Premier wytłumaczy, w jakim celu i do jakich potrzeb funkcjonują starostwa powiatowe? Przecież wystarczy do Gmin przekazać zadania związane z niektórymi wydziałami i wraz z tym tylko część tych ogromnych budżetów na utrzymanie starostw. Reszta niech idzie do budżetu centralnego. Ja do dziś szukam odpowiedzi, do jakich celów powołany został ten drugi szczebel samorządowy - powiaty?

Panie Premierze już dawno potrzeba było debaty, głośnej dyskusji na temat sytuacji w samorządach. Niech Pan zwróci uwagę i dokona analizy jak w ostatnim czasie poszybowało zadłużenie samorządów. I nie jest to tylko spowodowane okresem związanym z wykorzystaniem środków unijnych. Tak jak wcześniej Panu napisałam. Zadłużenie mojej gminy to 34%. Tylko 34 % analizując zadłużenie innych Gmin. Tyle, że teraz zamiast robić chodnik czy drogę to będę odkładała na kolejny souvenir Rządowy - gospodarkę odpadami. Z pustego Panie Premierze to i Minister Rostowski nie naleje.

Odnoszę wrażenie, że Państwo Polskie słabnie. A oznaką tej słabości będą te nowe, oklejone na złoto fotoradary, dumnie stojące przy dziurawych drogach. To będzie taki symbol Pańskich rządów - amberradary. Będzie nam jedynie brakowało bursztynu osadzonego na górnej części obudowy. A pamięta Pan Premier swoje słowa z 2005 roku - Tylko facet, który nie ma prawa jazdy może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi. Punkt widzenia zmienił się wraz z punktem siedzenia?

            Panie Premierze podobno w roku 2011 ustanowiliśmy "rekord" w inwigilowaniu swoich obywateli przez uprawnione do tego służby, biorąc pod uwagę kraje Unii Europejskiej. Lepiej. Podobno, w tej wstydliwej dyscyplinie pobiliśmy swój własny rekord z roku 2010. 

Nie może Pan Panie Premierze mówić, tak jak powiedział Pan przy okazji jednej z konferencji prasowych, dotyczących "bursztynowego chłopaka z Gdańska", że sędziowie są wrażliwi na punkcie swojej niezawisłości. I co z tego? A myśli Pan, że jeśli ktoś nie jest sędzia to już ową wrażliwość zatracił, wrażliwość społeczną. Dziś doszło do sytuacji, że skazuje się "za krytykę", a uniewinnia "gangsterów" z Pruszkowa. Dziś to Parasol czy Bolo mogą cieszyć się słabością Polskiego Państwa. Przepraszam. Pan Parasol i Pan Bolo, niesłusznie pomówieni dobrze sytuowani mieszkańcy Pruszkowa. Ja mam tylko nadzieję, że teraz Państwo Polskie zapłaci tym uniewinnionym obywatelom takie odszkodowania, że kolejnym razem Państwu Polskiemu się odechce pomawiać. Domniemanie niewinności w tym przypadku zadziałało. Ktoś jeszcze powinien zrehabilitować osobę Pana Pershinga, który mówił o sobie, jako dobrze sytuowanym bezrobotnym mieszkańcu Żyrardowa. A to, że był bezrobotny i miał ogromny majątek? I co z tego? Bezrobotnemu to juz majątku nie wolno mieć? Tylko ten, który pracuje ma mieć pieniądze? A niby dlaczego? A niech Pan Premier zapozna się z danymi dotyczącymi tymczasowego aresztowania i tego, z jaką częstotliwością sięgało się, przynajmniej do niedawna, po ten najsurowszy środek zapobiegawczy.

Wie Pan Premier jakiego ja jestem zdania? Wyroki sądów powinno się komentować, należy o nich głośno rozmawiać, zastanawiać się nad słusznością orzeczeń. Sędziowie jak my wszyscy są tylko ludźmi. Wielu sędziów to na pewno wybitni fachowcy, wspaniałe osoby, ale również i w tej grupie zawodowej mogą zdarzyć się słabsze ogniwa.

Na koniec chciałam Panu Premierowi pogratulować, jednej decyzji. Decyzji związanej z powołaniem na funkcję Ministra Sprawiedliwości Pana Jarosława Gowina. Ma jedna cechę, której niektórym rządzącym brakuje - odwaga. To, w mojej, skromnej opinii najlepszy minister Pańskiego Rządu. I przyznam Panu uczciwie, że trzymam kciuki za Pana Ministra Gowina. Mam nadzieję, że to co zaczął zmieniać Pan Minister Jarosław Gowin uda mu się doprowadzić do końca. Bo niech Pan Premier pamięta, gdy kolejny raz będzie się wypowiadał w temacie wrażliwości sędziów, w kontekście ich niezawisłości - ludzie, którzy nie są sędziami również bywają wrażliwi. A to sędziowie mają tą drobną przewagę, że decydują o losach innych.

 

Z poważaniem

Dorota Łukomska

Burmistrz Stąporkowa

Podziel się
oceń
102
130


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

niedziela, 25 lutego 2018

Licznik odwiedzin:  0  

WIRTUALNY SPACER PO GMINIE STĄPORKÓW

KALENDARZ

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728    
http://www.wirtualnastrefa.pl/?mod=82&cPath=73_7389&t=iP

O MNIE

Najmłodszy burmistrz w Polsce.
Jestem mieszkanką Stąporkowa. Tutaj ukończyłam Szkołę Podstawową nr 1 i Liceum Zawodowe w ZSP im. Stanisława Staszica.
Obecnie jestem na ostatnim roku studiów doktoranckich na SGGW w Warszawie. Jestem autorką ponad 30 publikacji. W 2006r. ukończyłam kierunek: Ekonomia w zakresie kierowania procesami społecznymi na Politechnice Radomskiej. Dwa lata wcześniej obroniłam dyplom na Akademii Świętokrzyskiej na kierunku: Ekonomia - marketing, agrobiznes i zarządzanie w gospodarce żywnościowej. W 2000 roku uzyskałam dyplom pracownika administracyjno - biurowego.
W latach 2006 - 2009 pełniłam mandat radnej Rady Miejskiej w Stąporkowie. Dzięki Państwa zaufaniu i poparciu od 25 października 2009r. mam zaszczyt sprawować funkcję burmistrza Stąporkowa.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 55787
Wpisy
  • liczba: 99
  • komentarze: 1310
Galerie
  • liczba zdjęć: 58
Bloog istnieje od: 2751 dni

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to